Co robić, kiedy dziecko jest znacznie niższe od rówieśników?

raz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności do en

Co robić, kiedy dziecko jest znacznie niższe od rówieśników?

Kiedy do endokrynologa?

Niektórzy wkładają mnóstwo wysiłku w zachowanie dobrej kondycji i zdrowia ? starają się regularnie ćwiczyć, jedzą wartościowe posiłki, unikają używek oraz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności do endokrynologia. Ten ostatni zajmuje się badaniem pracy gruczołów i właściwego poziomu hormonów we krwi. Nadczynność lub niedoczynność przysadki mózgowej, tarczycy lub trzustki sprawia, że funkcjonowanie całego organizmu pozostaje zaburzone, co w efekcie obniża nasze samopoczucie. Jeśli więc zauważymy niepokojące objawy, których nie można w prosty sposób uzasadnić, warto zwrócić się o pomoc do endokrynologa.


Nowoczesne sposoby leczenia alergii

Alergicy nie mają łatwego życia. W zależności od rodzaju posiadanej przez siebie alergii muszą oni liczyć się z tym, że będą poddawani różnego rodzaju ograniczeniom z powodu posiadanej przez siebie alergii i będą musieli już przez całe życie przyjmować odpowiednie leki w okresie zaostrzenia choroby. Wobec tego można liczyć na to, że leczenie alergii będzie prostsze dzięki temu, iż osoby borykające się z alergią często dzielą się z innymi chorobami opracowanymi przez siebie metodami leczenia alergii. Poza tym można w trakcie leczenia alergii korzystać z różnego rodzaju stron internetowych, na których opisane są dobrze sprawdzone i nowoczesne metody leczenia alergii. Ich stosowanie na pewno pomoże w łagodzeniu objawów alergii.


Kiedy należy skonsultować się z endokrynologiem?

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.