Coraz niższa cena, coraz lepszy druk

ć dzienników informacyjnych?Papier elektroniczny czy kiedykolwiek zastąpi ten tradycyjny? Jest całkiem duża szansa, że tak! E-papier to stosunkowo nowy i mało znany wynalazek i póki co służy raczej jako gadżet. Jedna

Coraz niższa cena, coraz lepszy druk naklejki drukowane cyfrowo
Przedmioty typu to generalnie efekt pracy zakładu poligraficznego, firmy te proponują wydruki w coraz lepszych cenach i w coraz wyższej jakości. O poligrafii.

Przyszłość dzienników informacyjnych?

Papier elektroniczny czy kiedykolwiek zastąpi ten tradycyjny? Jest całkiem duża szansa, że tak!

E-papier to stosunkowo nowy i mało znany wynalazek i póki co służy raczej jako gadżet. Jednak posiada sporo możliwości, a jego dalszy rozwój może przynieść naprawdę sporą redukcję zapotrzebowania na papier analogowy.

Taki papier ma jak najbardziej przypominać ten tradycyjny- gabaryty, giętkość. Głównie przewiduje się zastosowanie dla e-papieru w prasie. Zamiast chodzić codziennie do sklepu po egzemplarz gazety będzie można wykupić abonament i obejrzeć najnowsze wiadomości na naszym e-papierze. Z konceptu przypomina to tablet, jednak ma posiadać ograniczoną funkcjonalność, a bateria w zamyśle będzie starczała na dłużej.


Naklejka a etykieta - czym się różnią?

Naklejki i etykiety to produkty bardzo do siebie podobne, a jednak spełniające różne funkcje oraz produkowane w nieco inny sposób oraz na innych materiałach. Naklejka to często produkt, który zawiera grafikę, tekst i jest wycięta w odpowiedni kształt, ale to samo można powiedzieć o etykiecie, więc co je różni?

Etykieta to pewna forma naklejki, która zawiera nazwę producenta, nazwę produktu, skład, informacje prawne oraz kod kreskowy. W skrócie etykieta to naklejka, którą można przykleić na produkt, a spełniać musi wszelkie wymogi prawne co do treści, jednak jej forma, podobnie jak naklejki, jest dowolna.


Kolorowa gazetka i jej droga do odbiorcy

Niewiele osób zastanawia się nad procesem powstawania prostej gazetki informacyjnej czy promocyjnej. Jest to jednak jest to proces na tyle ciekawy, że warto go poznać.

Wszystko zaczyna się od tekstowo rozpisanego planu z treścią i innymi danymi. Później trafia to do działu graficznego, gdzie graficy i operatorzy DTP tworzą projekt cyfrowy naszej gazetki. Następnie całość przechodzi przez kilka nadzorów, które mogą być pozytywne i negatywne.

Po zakończonym procesie projektowym, następuje przesłanie projektu do drukarni, czy też zakładu poligraficznego. Przy zamówieniu należy podać nakład i wybrać rodzaj druku oraz papieru- ma to kluczowe znaczenie i od tego zależy jak będzie wyglądała gotowa gazetka czy ulotka. Później zostaje już tylko kwestia dystrybucji i rozwiezienia naszej gazetki.