Pompy hydrauliczne

nie dużym może być odremontowanie starego domu czy kamienicy. Jeżeli więc t my zaleźliśmy się w takim położeniu, to nie czekajmy tylko czym prędzej postarajmy się o to, by ruszyć z pracą. Nim samodzielnie coś zaczni

Pompy hydrauliczne

Szukaj hydraulika aż znajdziesz dobrego

Coraz więcej ludzi decyduje się na to, by kupić sobie działkę i postawić na niej swój dom. Jest to wielkie wyzwanie. Podobnie dużym może być odremontowanie starego domu czy kamienicy. Jeżeli więc t my zaleźliśmy się w takim położeniu, to nie czekajmy tylko czym prędzej postarajmy się o to, by ruszyć z pracą. Nim samodzielnie coś zaczniemy robić, lepiej jest poszukać fachowców, a przede wszystkim hydraulika, który powie nam, jak woda w naszym domu ma być doprowadzana. Będą to rady na wagę złota, tak więc nie bagatelizujmy ich! Nie zadowalajmy się współpracą z pierwszym lepszym hydraulikiem. Szukajmy naprawdę tylko dobrych i sprawdzonych ekspertów.


Po co jest Siłownik hydrauliczny?

Siłownik hydrauliczny, (znany także pod nazwą cylinder hydrauliczny), silnik hydrostatyczny o ruchu posuwistym.

Organem roboczym siłownika mogą być: tłok (1), nurnik (2) lub membrana (3) - umieszczone w cylindrycznym korpusie (4). Do przestrzeni roboczej (5) wtłaczana jest ciecz, która przesuwa tłok lub nurnik, lub odkształca membranę. Powoduje to ruch posuwisty tłoczyska (6). Siłowniki hydrauliczne dzielą się na:

jednostronnego działania - suw roboczy odbywa się tylko w jednym kierunku
dwustronnego działania - suwy robocze odbywają się w obu przeciwstawnych kierunkach

Siłowniki hydrauliczne jednostronnego działania wymagają wymuszenia powrotu tłoka do pozycji wyjściowej oraz usunięcia z komory roboczej cieczy. Może to być zrealizowane za pomocą sprężyny ściskanej w czasie suwu roboczego, która gdy siłownik pozostaje w spoczynku, zapewnia powrót tłoka. Niekiedy ciężar tłoczyska, urządzenia roboczego lub zewnętrznego obciążenia wystarcza do wykonania tej pracy.

Zasięg suwu roboczego siłownika hydraulicznego jest limitowany długością tłoczyska. Ze względu na niebezpieczeństwo wyboczenia długość ta jest ograniczona. W celu zwiększenia zasięgu suwu roboczego stosuje się siłowniki teleskopowe.

W niektórych zastosowaniach konieczne jest łagodne zakończenie suwu roboczego. W takich przypadkach w siłowniku instaluje się hamulec końca suwu, którym jest zazwyczaj zawór dławiący, uruchamiany przy końcu suwu siłownika.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82ownik_hydrauliczny


Napęd pompy

Jak wiemy to właśnie pompa hydrauliczna jest sercem całego systemu hydraulicznego - takie coś jest stosowane na przykłada w koparkach i napędza część roboczą - czyli ramię z łyżką.

Pompa sama w sobie jest bardzo ważna ponieważ tłoczy płyn (olej) do siłowników zapewniając w ten sposób ich napęd. Natomiast sama w sobie napędu nie stanowi - musi być ona napędzana zewnętrznym silnikiem.

W koparkach i innych maszynach budowlanych jak na przykład dźwigi do napędu pomp hydraulicznych stosuje się silniki spalinowe - będące jednocześnie silnikami jazdy. W przemyśle częściej stosowanym napędem są silniki elektryczne - na przykład w prasach hydraulicznych.